baner
omnie     foto wydarzenia spiderstart
prasa wyprawy galeria kontakt (23kB)
fly Counter
 
facebook linkedin youtube
azja viking europe
Pl forselected
Poniżej przedstawiam kilka wyskoków, wypadów i wyjazdów, wycieczek odbytych na Zielonej Wyspie...

Beara
Wild Atlantic Way
Carrantuohill
Ring of Kerry
Dingle
Mizen Head
Jednodniowa wycieczka do miasta Donegal oraz na najwysze klify na wyspie
 Slieve League 650m n.p.m. Góra ta znajduje się nad samym brzegiem oceanu atlantyckiego i jest częścią rozciągających się po nim, najwyższych w republice klifów.

Jednodniowa wycieczka do Derry oraz górę Mount Errigal 750m n.p.m.
Miasto Derry słynie z tego, że miało tam miejsce wydarzenie historyczne zwane Bloody Sunday. 30 stycznia 1972 roku podczas pokojowego marszu protestacyjnego przeciwko prawu umożliwiającemu internowanie każdego Irlandczyka podejrzanego o 
terroryzm oraz przeciwko zakazowi organizowania demonstracji i zgromadzeń publicznychi zrzucono brytyjskich spadochroniarzy, którzy otworzyli ogień do protestantów zabijając 14 osób. Zespół U2 stworzył piosenkę upamiętniającą te wydarzenia dzięki, której świat o tym pamieta.

Jednodniowy wyjazd na górę Croagh Patrick 764m n.p.m. Góra nosi imię świętego Patryka. Według wierzeń święty spędził na niej 40 dni w 441 r., modląc się i powstrzymując od jedzenia w czasie wielkiego postu. Istnieje parę legend na temat tej góry. Jedna głosi, że przy tej okazji przepędził wszystkie węże z wyspy, inna zaś mówi o tym, jak wygonił stąd przebrane za ptaków złe duchy za pomocą dzwona św. Brygidy oraz pokonał starego boga Lugh.

Góry Mourne
Góry te otoczone są pięknymi pagurkowatymi krajobrazami. Mają granitową strukturę i leżą w regionie Down. Należą do powstałego jako pierwszy parku narodowego w Północnej Irlandii. Do najwyższych gór zalicza się Slieve Donard 850m n.p.m. oraz Slieve Commedagh 767m n.p.m.