baner
omnie     foto wydarzenia spiderstart
prasa wyprawy galeria kontakt (23kB)
fly Counter
 
facebook linkedin youtube
azja viking europe
forselected Pl
Dnia 7.lipca 2009roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się moja autorska wystawa.

Zorganizowana została przez galerię artystyczną ,,OBOK”  prowadzoną przez Panią Ewę Dąbrowską. Ogromny wkład w imprezę wniosła również Pani Magdalena Janecka, która wykazała się pełnym profesjonalizmem i sprawiła, że wystawa przyciągnęła rzesze ludzi ze świata kultury i nie tylko. Wystawa miała na celu ukazanie ludziom uroków Irlandii i pokazanie im, jak wygląda kraj, do którego wyjechało wielu naszych rodaków, członków rodziny, a także przyjaciele. Wernisaż rozpoczął się po godzinie 19.00 i było obecnych na nim kilkadziesiąt osób z którymi miałem przyjemność rozmawiać na temat ''Zielonej Wyspy'' i opowiadać im, w jaki sposób i gdzie powstawały moje fotografie. Przybyła również policka telewizja, której udzieliłem krótkiego wywiadu. Zdjęcia wisiały w ośrodku kultury przez ponad dwa miesiące pobudzając początkujących fotografów, jak i profesjonalistów do dyskusji nad nimi.

mok   Marcin Łazowski (8)  

Kolejna wystawa moich fotografii odbyła się w Dublinie 27.listopada2009roku w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym.
Wraz z członkami portalu fotograficznego Fotopasja.info zorganizowaliśmy wystawę o tematyce ogólnej. Wystawa składała się z fotografii różnych autorów. Gościem specjalnym był Pan Paweł Wójcik, bardzo doświadczony fotograf oraz autor wielu książek o fotografii.  Wernisaż otworzył działacz POSK Sławomir Norberczak, który ciepło przywitał gości i oddał nam głos abyśmy mogli się wypowiedzieć o naszym zajęciu, jakim jest fotografia.  Na przydzielonej osobnej dla mnie ścianie zawisło zdjęcie przedstawiające budowlę zniszczonej polickiej fabryki benzyny syntetycznej z czasów II Wojny Światowej, która budziła spore zainteresowanie i podziw. Miałem okazję wypowiedzieć się na temat naszego miasta i jego historii. Impreza odbyła się w bardzo miłej atmosferze w dużym gronie Polaków, a także Irlandczyków.

Marcin Łazowski

03.11.2011r w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej koło Lublina byłem goszczony wraz z Jackiem Stecem.
GOKSIR zaprosił nas w ramach naszej wspólnej wyprawy dookoła Azji zwanej Azja 2011, Spotkanie odbyło się w głównej sali widowiskowej, gdzie przyszła spora rzesza ludzi. Wraz z Jackiem pokazywaliśmy zbiór naszych fotografii, które wyświetlaliśmy na ścianie za pomocą rzutnika w połączeniu z naszymi ustnymi opowiadaniami z każdego odwiedzonego przez nas kraju. Zebraliśmy brawa i gratulacje. Ludziom bardzo się podobał nasz występ. Publika składała się z młodziży i osób w średnim wieku jak i starszych. 

mok   Marcin Łazowski  

08.11.2011r wraz z Jackiem Stecem spotkaliśmy się ze szkolną młodzieżą.
W Zespole Szkół w Niedrzwicy Dużej miałem przyjemność spotkać się z uczniami lokalnego technikum. Wraz z Jackiem opowiadaliśmy im o naszych przygodach w Azji i pokazywaliśmy zdjęcia z różnych zakątków tego kontynentu. Wszyscy byli pod wrażeniem, zadawali nam różne pytania związane z wyprawą i naszym prywatnym życiem. Młodzi ludzie słuchali nas z uwagą i wykazali chęć uczestnictwa w przyszłych wyprawach u naszego boku. Po spotkaniu mieliśmy wywiad z lokalnym radiem . 

 Marcin Łazowski

21.01.2012 roku mieliśmy przyjemność spotkać się z irlandzką polonią w Dublinie.
W Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym opowiadaliśmy nasze azjatyckie przygody i pokazywaliśmy zdjęcia z rzutnika. W odpowiedni klimat wprowadzał nas DjElmer,
który puszczał w tle specjalnie wyselekcjonowańą muzykę. W trakcie przerwy zagrała także kapela reggae i urozmaiciła nam dyskusję przy piwku. Na spotkanie z nami przyszło dużo osób. Cała sala była zapełniona. Byli obecni goście z Czech i Słowacji. Nie zabrakło takze przyjezdnych z drugiego końca wyspy z miasta Galway. Staraliśmy się opowiedziec jak najwięcej  o naszej podróży i mimo trzy godzinnej prezentacji nie udało nam się w pełni to osiągnąć. Należą się wielkie podziękowania wszystkim za przybycie i organizatorom za pomoc w tej inicjatywie. 

Marcin Łazowski  Marcin Łazowski

21/04/2012, spotkanie podróżnicze dotyczące Ameryki Południwej
Tego dnia miałem przyjemność wziąć udział na spotkaniu z Jackiem Stecem, moim kolegą, podróżnikiem, który spędził pół roku w Ameryce Południwej. Moim zadaniem było opowiadanie o trochę ciemniejszej stronie tego kontynentu. W moim przemówieniu skupiałem się na tematyce globalizacji, która przyczynia się do zubożenia krajów w tym regionie świata. Mówiłem także o historii nowożytnej przez pryzmat Ameryki, która ukształtowała dzisiejszy porządek.
Przywitała nas duża grupa polonii zaciekawiona naszymi podróżami. Można było, także skosztować brazylyjskiego piwa.

Marcin Łazowski  piwo

26/08/2012 Festiwal Podróżniczy i spotkanie z Aleksandrem Dobą.
Adventure-Hunters, którego jestem współzałożycielem wraz z Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym zorganizowałem I Festiwal Podróżniczy, którego gościem specjalnym był Aleksander Doba, pierwszy człowiek w historii, który przepłynął samotnie Atlantyk kajakiem z kontynentu na kontynent używając siły tylko własnych mięśni. W festiwalu wzięło udział jeszcze kilka innych osób, które podzieliły się swoimi podróżniczymi osiągnięciami
w tym ja. Sala była zapełniona ludźmi głodnych mocnych wrażeń, których napewno nie brakowało.

Marcin Łazowski  Marcin Łazowski